Zmiana taryfy za wodę i ścieki

Szanowni Państwo PP-U GOSKOM Sp. z o.o. informuje, że w wyniku zakończenia postępowania dotyczącego skrócenia dotychczasowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków i zatwierdzenia nowych, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w dniu 24 czerwca 2024 r. podjął decyzję o skróceniu obowiązującej i zatwierdzeniu nowej taryfy na okres 3 lat na terenie gminy Praszka. Spółka GOSKOM ze względu na to, że dotychczas obowiązujące ceny wody i ścieków były niewystarczające aby pokryć wartość niezbędnych przychodów, złożyła stosowny wniosek o skrócenie taryfy w listopadzie 2023 r. W dniu 23.02.2024 r. Wody Polskie odmówiły spółce skrócenia wnioskowanych taryf jednak po uwzględnieniu uwag przedstawionych w uzasadnieniu odmownej decyzji, zarząd spółki postanowił powtórnie przygotować i złożyć przedmiotowy wniosek, co nastąpiło w kwietniu 2024 r. Główną przesłanką wystąpienia o skrócenie okresu obowiązywania taryfy był drastyczny wzrost ceny energii elektrycznej – średnio o 123% ceny za MWh oraz wzrost cen za oczyszczanie ścieków przedstawione przez Spółkę Oczyszczalnia Ścieków w Praszce – wzrost o 31,8 %. Zgodnie z nową taryfą cena wody dla gospodarstw mieszkaniowych wzrośnie o ok. 3% w stosunku do ceny aktualnie obowiązującej natomiast cena za odprowadzanie ścieków z gospodarstw domowych wzrośnie o niespełna 16%. Wzrost o prawie 16% ceny za ścieki spowodowany jest również faktem, iż składowa ceny za odprowadzanie ścieków, a dotycząca ich oczyszczania  jest na poziomie z roku 2021 i nie była do tej pory zmieniana. O wysokości nowych stawek taryfowych poinformujemy Państwa odrębnie w momencie kiedy będzie wiadomym, w którym dniu taryfa wchodzi w życie (jest to uzależnione od jej publikacji na stronach BIP Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie).

Szanowni Państwo

PP-U GOSKOM Sp. z o.o. informuje, że w wyniku zakończenia postępowania dotyczącego skrócenia dotychczasowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków i zatwierdzenia nowych, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w dniu 24 czerwca 2024 r. podjął decyzję o skróceniu obowiązującej i zatwierdzeniu nowej taryfy na okres 3 lat na terenie gminy Praszka.

Spółka GOSKOM ze względu na to, że dotychczas obowiązujące ceny wody i ścieków były niewystarczające aby pokryć wartość niezbędnych przychodów, złożyła stosowny wniosek o skrócenie taryfy w listopadzie 2023 r. W dniu 23.02.2024 r. Wody Polskie odmówiły spółce skrócenia wnioskowanych taryf jednak po uwzględnieniu uwag przedstawionych w uzasadnieniu odmownej decyzji, zarząd spółki postanowił powtórnie przygotować i złożyć przedmiotowy wniosek, co nastąpiło w kwietniu 2024 r.

Główną przesłanką wystąpienia o skrócenie okresu obowiązywania taryfy był drastyczny wzrost ceny energii elektrycznej – średnio o 123% ceny za MWh oraz wzrost cen za oczyszczanie ścieków przedstawione przez Spółkę Oczyszczalnia Ścieków w Praszce – wzrost o 31,8 %.
Zgodnie z nową taryfą cena wody dla gospodarstw mieszkaniowych wzrośnie o ok. 3% w stosunku do ceny aktualnie obowiązującej natomiast cena za odprowadzanie ścieków z gospodarstw domowych wzrośnie o niespełna 16%.

Wzrost o prawie 16% ceny za ścieki spowodowany jest również faktem, iż składowa ceny za odprowadzanie ścieków, a dotycząca ich oczyszczania  jest na poziomie z roku 2021 i nie była do tej pory zmieniana.

O wysokości nowych stawek taryfowych poinformujemy Państwa odrębnie w momencie kiedy będzie wiadomym, w którym dniu taryfa wchodzi w życie (jest to uzależnione od jej publikacji na stronach BIP Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie).

AKTUALNOŚCI

· Aktualności

Zmiana taryfy za wodę i ścieki

Szanowni Państwo PP-U GOSKOM Sp. z o.o. informuje, że w wyniku zakończenia postępowania dotyczącego skrócenia dotychczasowej taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków i zatwierdzenia nowych, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w dniu 24 czerwca 2024 r. podjął decyzję o skróceniu obowiązującej i zatwierdzeniu nowej…

MonikaGoskom

· Aktualności

OGŁOSZENIE - Sprzedaż Szafek skrytkowych

Informacje o produkcie: • Szafka spawana -szatniowa, skrytkowa 12 drzwiowa, skrytki zamykane na klucz. Szerokość 90cm, wysokość 186cm, gł. 50cm Ilość 3szt. 1. Cena wywoławcza: 800,00zł/ brutto sztuka. Cena zawiera 23% vat. 2. Oferowana cena nie może być niższa niż cena wywoławcza. 3. W/w przedmioty nie są obciążone prawami osób trzecich oraz nie są przedmiotem…

MonikaGoskom

· Aktualności

Nowa kosiarka bijakowa już pracuje!

Spółka GOSKOM wzbogaciła swój park maszynowy o kosiarkę bijakową boczną, którą możemy świadczyć usługi wykaszania traw na poboczach dróg, a także rowów oraz innych terenów zielonych. Zapraszamy do współpracy!

MonikaGoskom

· Aktualności

Awaria

PP-U GOSKOM informuje odbiorców, że w dniu 03.06.2024 z powodu awarii na sieci wodociągowej wystąpiła czasowa przerwa w dostawie wody. Wyłączeniem zostali objęci mieszkańcy Rosoch, Praszki ulicy Pod Rosochami, Chłopskiej, Kolorowej, Rolniczej. Przewidywany termin przywrócenia dostawy wody godzina 16:00. Za utrudnienia przepraszamy.

MonikaGoskom

GOSKOM Sp. z o. o. to nie tylko nazwa – to 40 lat tradycji, zaangażowania i profesjonalizmu w serwisowaniu gminy Praszka. Jesteśmy dumni z naszej roli w dostarczaniu czystej wody i dbaniu o infrastrukturę miejską, od sieci wodno-kanalizacyjnych po utrzymanie zieleni i odśnieżanie. Nasza spółka, będąca w 100% własnością Gminy Praszka, zatrudnia ekspertów o najwyższym rzemiośle, gotowych służyć mieszkańcom na każdym kroku.

Ale nasza rola nie kończy się na usługach komunalnych. Jesteśmy aktywną częścią społeczności Praszka, wspierając lokalne inicjatywy społeczne, edukacyjne i kulturalne. Nasza misja wykracza poza biznes – dążymy do kreowania silnej, zrównoważonej i wspierającej się wzajemnie wspólnoty.

Wspólnie z mieszkańcami tworzymy historię. Dziękujemy za zaufanie i długoletnią współpracę!

DANE KONTAKTOWE

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe GOSKOM
Spółka z o.o.

ul. Powstańców Śląskich 23, 46-320 Praszka
NIP: 576-000-39-52, REGON: 150944667, KRS: 0000113515

ul. Powstańców Śl. 23, 46-320 Praszka

BIULETYN INFOMACJI PUBICZNEJ

Copyright © 2023 GOSKOM Sp. z o.o. | Projekt i realizacja strony www - Agencja Marketingowa InterAktywni

Goskom Praszka

Scroll to Top